Forum o nas i naszych ukrytych umjejętnościach

Forum o LD = Świadomy Sen i OOBE = Podróże Astralne

Ogłoszenie

Forum Rozpoczęło Działanie !
  • Index
  •  » Co to jest LD ?
  •  » w LD mogą się spotkać np. dwie osoby i gadac z sobą...(Wspólne śnienie

#1 2009-11-06 15:19:30

admin_rosiak

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-06
Posty: 17
Punktów :   

w LD mogą się spotkać np. dwie osoby i gadac z sobą...(Wspólne śnienie

w LD mogą się spotkać np. dwie osoby i gadac z sobą,a w realu się siebie spytają o czym rozmawiali we śnie i druga osoba wie....


"Wspólne śnienie (CLD ) jest tematem często ciekawiącym ezoteryków i osób mający styczność z oneironautykom. Stwarza się dużo teorii wyssanych z palca, by zastąpić te, które nie istnieją. Zadziwiający jest fakt, iż większość tych złudnych teorii się sprawdza. Po długiej praktyce można sobie uświadomić, ze wszystko jest możliwe. Ludzie często kierują się stereotypami, chciałbym przedstawić formę i złożoność wspólnego śnienia, oraz obalić pewne mity.

Rodzaje:
Naturalny
Od początku śnimy z inną osobą i komunikujemy się z nią, takowe wspólne śnienie zachodzi spontanicznie. Często podczas pobytu dużej ilości czasu z drugą osobą i wspólnego przeżycia mocnych wrażeń po zaśnięciu okazuje się, że wspólnie śnimy. Zazwyczaj jest to nieświadome i dopiero po obudzeniu, gdy wymieniamy się doświadczeniami sennymi z drugą osobą, zdajemy sobie sprawę, że zaszło te zjawisko. Świadome wspólne śnienie opiera się na projekcji astralnej. Część przedmiotów i otoczenia nie musi się ze sobą zgadzać, ponieważ indywidualnie odbieramy czyjeś myśli przez pryzmat osobowości. Metody na wspólne śnienie naturalne:

Metoda tradycyjna:
Należy przez cały dzień przebywać z osobą, z która chcemy śnić. Warto iść do kina, wesołego miasteczka, lub w inny sposób miło razem spędzać czas. Dzień nie może wyglądać jak każdy inny, powinno to być coś wyjątkowego, by osoba, z którą przybywaliśmy większość czasu, zakodowała nam się głęboko w podświadomości. Rozmawiając z osobą starajmy się zwracać uwagę na rysy twarzy i charakter. Przed snem należy się wymienić jakimś przedmiotem i spać z nim. Gdy się obudziliśmy powinniśmy wynieść te same doświadczenia.

Metoda draq’a
Metoda ta polega na komunikacji z osobą przed zaśnięciem. Kładziemy się wygodnie bądź siadamy i zamykamy oczy. Relaksujemy się afirmując rozluźnienie poszczególnych partii ciała. Druga osoba robi to samo. Następnie wizualizujemy osobę przed sobą, wymawiając jej jakiekolwiek dane. Musimy wiedzieć, kogo wyobrażamy i czuć tą istotę. Wizualizujemy przewód, który wychodzi z naszej czoła i podczepia się do głowy partnera, z którym przeprowadzamy aktualnie doświadczenie. Próbujemy nawiązać kontakt z osobą mówiąc coś do niej, wyobrażamy sobie, że osoba ta też chce nam coś przekazać. Staramy się rozszyfrować, co to takiego. Podczas rozmowy przez przewód przechodzą informacje. Skupiamy się tylko na tym spotkaniu i rozmowie, wszystko inne jest nieważne i mało istotne. Pomyślcie, że od tego zależy wasze życie. Wizualizacja powinna być mocna i długa. Po jakimś czasie, gdy odzyskacie świadomość to będziecie we śnie i będziecie rozmawiać z tą osobą. Czasami możecie się nie zorientować, że to sen, ponieważ cały proces odbywa się stopniowo. Wspólne śnienie jest formą telekomunikacji mentalnej, może się zdarzyć, iż podczas ćwiczeń zamiast śnić będziemy komunikować się telepatycznie. Zachodzi wtedy transfer myśli, nie słychać ani nie widać to, co osoba do nas mówi, po prostu wiemy, co nam przekazuje.

Wymuszony
Do wymuszonego wspólnego sinienia niezbędne jest ld, czyli świadomy sen. Będąc we śnie, gdy odzyskamy świadomość myślimy o osobie, z która chcemy się spotkać. W tym przypadku odnajdujemy osobę we śnie i kontaktujemy się z nią, możemy to zrobić na równoległej płaszczyźnie astralnej (astralny), bądź umiejscawiając naszą świadomość we śnie czyjeś osoby.

Jednostronny

Metoda draq’a, magiczne zwierciadło:
Wizualizujemy osobę za nami, z która chcemy nawiązać kontakt. Gdy się odwrócimy to powinna się tam znajdować. Jest to tzw. kukła, czyli osoba wytworzona przez naszą wyobraźnie, by skontaktować się z prawdziwym odwzorowaniem, należy wejść do snu tej osoby. W tym celu siłą woli tworzymy lustro obok człowieka. Jeśli macie problemy z wykreowaniem przedmiotu, to wizualizujcie go sobie za sobą, gdy się odwrócicie to powinien być. Odwracając się należy pamiętać o wykreowanej postaci, bo jak się odwrócimy to lustro może być, ale postać zniknie. Ustawiamy lustro tak by w jego odbiciu znajdowała się osoba. Następnie wchodzimy do lustra i znajdujemy się we śnie istoty, którą wizualizowaliśmy. Powinniśmy się znaleźć zaraz obok niej. Problemy napotykane podczas wykonywania metody:
Przechodzenie przez lustro: często zdarza się tak, że odbijamy się od lustra i nie przechodzimy przez nie. Trzeba sobie wmówić, że nie czujecie bólu i zapominacie o fakcie kolizji z przeszkodami. Z większym doświadczeniem nabierzecie wprawy i problem powinien zniknąć. Czując opór nie można rezygnować, tylko pchać na siłę, przebijać się przez kolejne warstwy.
Wizualizacja: Tak jak opisałem, należy wizualizować obiekt za sobą, gdy się odwrócimy musimy być przekonani ze on tam się znajduje. Jeśli nie wyjdzie za pierwszym razem, to wyjdzie za drugim. Nie można się poddawać.

Metoda draq’a, astralna brama
Ta metoda polega na oszukaniu samego siebie. Należy wizualizować wielką bramę/ drzwi. Musimy być przekonani, gdy wejdziemy przez nią, to znajdziemy się we śnie innej osoby. Przed wejściem możecie na drzwiach namalować imię osoby, do której chcecie się dostać. Dzięki mocnemu przekonaniu powinno się powieść. Przechodząc przez bramę dalej jesteśmy w swoim śnie, jedynie przenika warstwa astralna partnera. Myślokształty, nawet te ze snu drugiej osoby są podtrzymywane przez naszą świadomość. Udoskonaliłem tą technikę w pewien sposób, dzięki czemu szansa na wspólne śnienie wzrasta. Opis:
Będąc we śnie wyobraź bramę, która stanowi pewnego rodzaju mentalny portal. Napisz imię osoby i otwórz wrota. Odwróć się i wchodź do nich tyłem, wizualizując przy tym emocje wychodzące z wnętrza pacjenta. Poczujmy każde doznanie i uczucie egzystowania w jego ciele. Poczujmy jego mimikę na własnej twarzy i zachowanie. Jeżeli dobrze znamy owa osobę, nie powinno być problemu. Gdy skończymy i przejdziemy przez drzwi, wtedy możemy się odwrócić spowrotem spoglądając na wyimaginowaną przez drugi byt krainę.

Astralny
Metoda draq’a
Należy obrać miejsce, które istnieje w fizycznym świecie do spotkania. Może być to rynek w Warszawie. Wybieramy dwa punkty A i B. Osoba pierwsza staje w miejscu A i wizualizuje osobę będącą w punkcie B, natomiast druga osoba staje w miejscu B i wizualizuje w miejscu A pierwszą osobę, dzięki czemu wejdziemy w głębszą płaszczyznę astralną i tym samym można to zaliczyć do projekcji na nieco niższym poziomie. Spostrzeganie pozazmysłowe nie występuje w takiej obfitości, jak przy obe, ale komunikujemy się z drugim bytem mającym świadomość. Nacisk na to powoduje lepszą komunikacje. Będąc długi czas w ld i chcąc iść do miejsca fizycznego w naszym świecie sprawia, iż znajdujemy się w projekcji astralnej. W tym wypadku odnalezienie osoby i rozmowa z nią jest obe. Tekst zaznaczony kursywą jest mitem, na którym sam się opierałem. Postanowiłem to sprawdzić, w praktyce jest inaczej. Sama podróż w astralu ze snu jest trochę pogmatwana. Chciałbym wam miej więcej przedstawić jak ten proces przebiega.


http://img19.imageshack.us/img19/1925/wspolnesnienieit3.jpg

Po lewej i prawej stronie prostokąty przedstawiają świat snów dwóch osób. Powiedzmy ze ten prostokąt po lewej jest naszym snem i tam przebywamy. Nasze myśli są wysyłane do wyższej płaszczyzny astralnej, tworząc naszą drugą osobę. Szukając kogoś po astralu i napotykając go widzimy jego drugie odwzorowanie. By była to w pełni świadoma osoba i prawdziwa, to ona musi znaleźć nasze drugie odwzorowanie, tym samym wejdzie w głębszą płaszczyznę astralną napotykając nas. Niebieski pasek jest drogą, przez którą idzie nasz klon, czerwone strzałki są naszym świadomym działaniem w astralu, dopiero gdy druga osoba też świadomie będzie nas szukać to spotkamy własny prawdziwe myśli. Gdy jedna ze stron nie będzie nic robić, to zamiast napotkać się na czerwony okrąg(prawdziwą osobę), to wejdziemy na drogę myślokształtow osoby towarzyszącej przy badaniu (pomarańczowa lina), czyli podświadomym działaniem człowieka we śnie. W takim wypadku będziemy rozmawiać z tzw. kukłą. Korzystając z metody magicznego zwierciadła przedostajemy się jej drogą (pomarańczowym paskiem na rysunku) do jej snu, mając dostęp do świadomości człowieka.
Wszystko brzmi pięknie, ale w praktyce jest trudne do wykonania. Rzadko się zdarza wydostać z naszego snu, jedynie otoczenie nabierze innej formy i nadal będziemy śnić. Dzięki technikom, przez nasz wykreowany świat będzie przenikać równoległy astralny, posiadający informacje i wszelkie dane o osobie, którą zamierzamy spotkać. Wniosek stąd taki, iż nigdy nie mamy pewności czy oboje widzimy to samo, narzucające się myślokształty i otoczenia czasem zmieniają scenariusz. W obe nie ma tego kłopotu i wykreowanej warstwy, otoczenie zmienia się tylko względem naszego dostrojenia i zakorzenienia na planie astralnym. To czy wspólne śnienie się uda zależy od obojga, ich stanu i zapasu energetycznego. W projekcji astralnej możemy napotykać byty bezpośrednio, bez ich wizualizowania. Przypadkiem napotkałem Roberta Bruce, który aktualnie też doświadczał eksterioryzacji. Zawsze było prawdopodobieństwo, iż miałem do czynienia z kukłą, ale to da się wyczuć dodatkowym zmysłem, który bez przerwy funkcjonuje, będąc poza ciałem. Sny charakteryzują się tym, iż manifestujemy byty niezależnie od naszej woli. Czasem istnieją nawet po przebudzeniu i pełnią pewną funkcję. W obe ciężko jest nawet świadomie stworzyć postać, nie mówiąc już o utrzymaniu jej przy egzystencji. Podświadome działanie ma większą siłę niż świadomość, dlatego Robert Bruce mógł być innym bytem. Wpływem na to, dlaczego akurat go zinterpretowałem może być same pragnienie spotkania się z nim, zakorzenione głęboko w podświadomości. Chcę przez to powiedzieć, iż każde doświadczenie należy zanalizować i nie decydować pochopnie o jego złożoności. Czasem pod wpływem dużych emocji interpretujemy inaczej niż jest na prawdę. Mój przypadek akurat jest dziwny, ponieważ znajdowałem się na buddystycznej płaszczyźnie, w której emocje nie odgrywają większej roli, ciężko wiec jest mówić o złej interpretacji i ogólnej analizie. Czytając mój tekst i dogłębnie zastanawiając się nad nim możecie dostrzec, iż zaprzeczam sam sobie. Ezoteryka jest ciężką filozofią i wiedza tajemną, którą nie łatwo się pojmuje. Dlatego apeluje do was, by doświadczyć każdej odmiany niesamowitości na sobie. Wszystko to, co pisze nie jest nic warte, jeżeli nie doświadczycie i nie wypróbujecie. Jest to tylko kawał papieru z drukiem, który przedstawia moją praktykę, refleksje i ścieżkę duchową, prawdziwą wartość macie w sobie i bez niej ksiązka nie zdałaby się na nic.

Fragment ksiązki „wyzwolić się od ograniczeń: rozwój duchowy od podstaw-Mateusz Drobnicki (draq)”"

Piszcie co sądzicie na ten temat, pewnie nie bedzie się zgadzac z waszymi opiniami i pogladami. Jezeli macie jakies pytania, a ja umialbym odpowiedziec na nie, to walcie. Nie sądzę bym na każde odpowiedział, bo raczkuje dopiero. Pozdrawiam.


Zaczerpnięte z tąd:

http://www.inholilem.fora.pl/oobe-i-ld, … e,595.html

Offline

 

#2 2012-08-18 19:58:03

 Bastadian

Nowy użytkownik

Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2012-08-18
Posty: 2
Punktów :   

Re: w LD mogą się spotkać np. dwie osoby i gadac z sobą...(Wspólne śnienie

Witam.

Osobiście zastanawiałem się nad wspólnym śnieniem zanim jeszcze trafiłem na to forum. Wierzę w możliwość wspólnego snu ale jestem bardziej sceptyczny co do tych "astralnych wymiarów", lub po prostu jeszcze za mało o nich wiem by wyrobić sobie o nich prawdziwą opinię. Od razu chciałbym zaznaczyć że jestem początkującym i to dopiero na etapie uczenia się zapamiętywania snów. Mimo wszystko razem z kolegą, który pchnął mnie ku dalszym próbą LD zastanawialiśmy się czy podczas grupowego świadomego snu ma się takie same "prawa". Chodziło nam o to czy przykładowo jedna osoba jest bogiem i panuje nad wszystkim a druga jest tylko kukiełką w jej rękach. A może każdy ma taką samą możliwość kreowania snu? Jeśli ktoś z forumowiczów (łącze ty największe nadzieje z administratorem) doświadczył owego zjawiska jakim jest sen grupowy to z chęcią pokonwersuje na ten temat i mam wiele pytać na które z chęcią dowiem się odpowiedzi.

Offline

 
  • Index
  •  » Co to jest LD ?
  •  » w LD mogą się spotkać np. dwie osoby i gadac z sobą...(Wspólne śnienie

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fansite.pun.pl Sanepid -badanie klimatyzacji www.godclan.pun.pl www.forumtira.pun.pl jak dziala fisch bott