Forum o nas i naszych ukrytych umjejętnościach

Forum o LD = Świadomy Sen i OOBE = Podróże Astralne

Ogłoszenie

Forum Rozpoczęło Działanie !

#1 2009-11-06 11:12:43

admin_rosiak

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-06
Posty: 17
Punktów :   

Pamiętanie Snów - podstawa

w nocy mamy jakieś od 7 do 12 snów , których nie pamiętamy,jak je zapamiętać ?

Zapamiętywanie snów

Każdy człowiek ma co noc sny, nie każdy je zapamiętuje. Pamięć snów i zdawanie sobie sprawy z ich istnienia jest kluczowe do uzyskania świadomości we śnie.

Jedną z metod poprawiania sennej pamięci to prowadzenie dziennika snów. Przed snem koło łóżka połóż czysty zeszyt i długopis. Codziennie po przebudzeniu pozostań chwilę w łóżku z zamkniętymi oczami, próbując przypomnieć sobie jak najwięcej szczegółów ze snu. Później w zeszycie zapisz hasła-klucze ze wspomnień, bądź ułóż krótkie opowiadanie. Możesz zwrócić też uwagę na tzw. znaki snów – charakterystyczne, odrealnione momenty snu, dzięki którym można zorientować się, że się właśnie jest w fazie marzeń sennych (np. umiejętność latania, bądź rozmawianie ze zmarłymi). Co jakiś czas staraj się przed snem poprzeglądać dziennik, szukając powtarzających się elementów Twoich snów.

Na początku przypominanie sobie snów wymaga wysiłku i chwili zastanowienia, jednak z czasem pamięć snów staje się na tyle dobra, że możemy prowadzić regularną kronikę, pamiętając nawet po kilkanaście snów z jednej nocy.




admin ; Ja po pisaniu snów po jakimś 1 miesiącu,prestałem zapisywać sny,I wmawiałem sobie że będe pamiętał sny i tak jest sny pamiętam !!!

Offline

 

#2 2012-08-18 20:09:33

 Bastadian

Nowy użytkownik

Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2012-08-18
Posty: 2
Punktów :   

Re: Pamiętanie Snów - podstawa

Prowadzę dziennik snów ledwie od kilku dni ale zapamiętywać sny próbowałem już półtora tygodnia temu. Moim największym problemem jest rozróżnienie snu i jawy po przebudzeniu. Często lekko się budzę a jako że mam wakacje to nie muszę od razu wstawać. Przed snem zawsze myślę, fantazjuje lub wspominam (dla mnie to często jedno i to samo) a jako że mam (naprawdę nie chcę się przechwalać) potężną wyobraźnie i rozwinięte myślenie przestrzenne często po przebudzeniu od razu się przełączam na takie właśnie myślenie. Potem kiedy się naprawdę przebudzę na pierwszy plan wychodzi mi to co wspominałem/myślałem kiedy ledwie po przebudzeniu leżałem w stanie alfa. Muszę naprawdę ciężko się skupić żeby przypomnieć sobie to czym były moje myśli zajęte wcześniej, czyli snem. Lecz jeśli przebudzę się gwałtownie sen ulatuje mi z pamięci błyskawicznie i pamiętam tylko takie skojarzenia jak "bagna" czy "zielony". I tu z pytaniem kłaniam się forumowiczom, czy ktoś ma jakiś inny ciekawy sposób na szybkie przypomnienie sobie snu, jakaś pomocna drobnostka?



P.S. Do zapamiętania używam autosugestii. Jestem na to bardzo wrażliwy i bardzo dobrze zdaje efekty.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.grupa9.pun.pl www.pakalizaka.pun.pl www.karczmadnd.pun.pl www.fallen-sword.pun.pl www.klandarksouls.pun.pl